Şeker Ambarı

 
Cadde üzerindeki büyük şeker ambarı binası ne zaman yapıldı? Kesin bir bilgi yok. 1932 yılında olabilir. Çünkü şöyle bir bilgi var:

"1931’de şekerin rengi ile ilgili olumsuz görüşler dışında Alpullu Şeker Fabrikası’nın ürettiği şekerin tatsız olduğu ve çayda köpük yaptığı gibi görüşler, piyasa ve halk arasında yayılmaya başlamıştır.  Bu durum yabancı şekerle rekabet eden Türk şekerini sıkıntıya düşürmüştür. Alpullu Şeker Fabrikası’nın stok malının büyük yekün tuttuğunu söyleyen Tülümen, fabrikada şeker ambarlarının olmadığını ve şekerin İstanbul’da kiralanan ambarlara konulduğundan dolayı hem kira hem de büyük faiz verildiğini....".
Şahin Tepesi Şark Hattı Şarki Trakya Şehir Planı Şeker Şeker Ambarı Şekerbank Şeker Bayramı Şeker Camii Şeker Çuvalı Şeker Davası Şeker Dedikodusu Şeker Deyişleri Şeker Fabrikası Şeker Fab. Osmanlı Şeker Fab. İdare Meclisi Şeker Fabrikaları Şeker Fabrikaları TAŞ Şeker Festivali Şeker Fiyatı Şeker Gelirleri Şeker Hırsızlığı Şeker İhtikarı Şeker İhtilafı Şeker İlanları Şeker İnhisarı Şeker İthalatı Şeker Kaçakçılığı Şeker Kamışı Şeker Kampı Şeker Kanunları Şeker Kıtlığı Şeker Köy Şeker Osmanlıda Şeker Poları Şeker Politikaları Şeker Profesörleri Şeker Reklamı Şeker Sanayii Şeker Sandığı Şeker Sevinci Şeker Sıkıntısı Şekerspor Şeker Şirketi Şeker Takası Şeker Tekeli Şekerden Tasarruf Şeker Üretimi Şeker Vergisi Şeker Tüketimii Şarka Göndeilen Şeker
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z