Sağlık Sağlık Ocağı Samafor Camii Samafor Mahallesi Sanayağı Sanayi Bölgesi Saray Sarımsaklı Seçimler Sel Afeti Sendika Sera Serbest Evler Seylap Evleri Sıcaklık Sıra Dükkanlar Sinemalar Sit Alanı Sivil Savunma Soğuk Hava Deposu Sozlukce Spor Kulüpleri Spor Tesisleri Soyadı Suyu Su Depoları Süt Fabrikası Su Tesisleri
1934 yılının son aylarından itibaren kendimize soyadları almaya başlamışız. İlk geldiğimizde nüfus kütüğüne soyadımız "şen" olarak yazılmış. Muhacirleri kayıt eden memur öyle yazmış. Babam şen şakrak ortalıkta gezerken memur "bu çocuk ne şen böyle, sizin soyadınız "şen" olsun demiş ve öyle yazmış.

Sonra ne olmuş bilmiyoruz. Büyük ihtimalle başka birisi "şen" soyadını daha önce kendilerinin aldığını iddia ederek başka bir soyadı bulmamız gerektiğini belirtmiş. Bunun üzerine soyadımızda düzeltme yapılarak sonuna "can" kelimesi ilave edilmiş.  Böylece Şencan sözcüğü soyadımız olmuş.
---
İnsanların bir kısmı soyadlarını bilinçli olarak kendileri seçmişler ve çok büyük bir kısmı ise nüfus memurunun elindeki cetvellerden bakarak rastgele verdiği isimlerle...
---
Herhangi bir soyadının "hikayesinin olup olmadığı" ailenin anlatısına bağlı. Büyükler soyadının alınış biçimiyle anlamlı bir hikaye anlatıyorlarsa büyük ihtimalle bu hikaye doğrudur. Hiç bir hikayesi yoksa "sıradaki" soyadı verilmiştir.


Soyadı

 
alpullu-soyadi-1
alpullu-soyadi-2
alpullu-soyadi-3
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z