Sağlık Sağlık Ocağı Samafor Camii Samafor Mahallesi Sanayağı Sanayi Bölgesi Saray Sarımsaklı Seçimler Sel Afeti Sendika Sera Serbest Evler Seylap Evleri Sıcaklık Sıra Dükkanlar Sinemalar Sit Alanı Sivil Savunma Soğuk Hava Deposu Sozlukce Spor Kulüpleri Spor Tesisleri Soyadı Suyu Su Depoları Süt Fabrikası Su Tesisleri
2019 Alpullu Yerel Seçim Sonuçları:

AK PARTİ% 45,34 =  817
CHP% 41,40 = 746
İYİ PARTİ% 7,16 = 129
MHP% 2,94 = 53
DSP% 2,61 = 47

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/secim2019/kirklareli/babaeski-alpullu 
---
14 Mayıs 1950 Seçimleri.... Kırklareli'nden kimler milletvekili olacak?

Alpullu şeker fabrikası Şefik bey Demokrat partiden adaylığını koyuyor. Ve Fikret Filiz bey de ayni partiden.

Bu ikinci ismin benim için anlamı var. Lise son yılda iken onun köşkünde kalmıştım. Kırklareli'nin çıkışında bir çiftlik evi veya köşkü vardı. Hiç evlenmediğinden erken yaşta ölmüş ve o harika köşk kız kardeşine kalmıştı. Dört arkadaş köşkü eşyasıyla birlikte kiralamış, orta öğrenimin son yılında onun evinde kalmıştık. 
----
Seçim Büroları
Alpullu'da önceleri sadece CHP'nin seçim bürosu vardı. Seçim olacağı zaman partiler çarşıda çeşitli dükkanları veya boş bina birimlerini seçim bürosu olarak kullanırlardı. Sonraki yıllarda büyük partiler "daimi olarak kullanılan seçim/parti büroları" kullanmaya başladılar.

Parti/seçim büroları Belediye Başkanı Erdoğan Duygan zamanında yapılmaya başlanmış. Anlattığına göre, ANAP'ın ve MHP'nin seçim/belde binası yokmuş. Dükkanların üzerine bu amaçla bina üniteleri yapmış ve açık artırma usulüyle partilere satmak istemiş. "Kira sistemi çalışmıyordu", diyor. "Partiler bir iki ay kira veriyor, daha sonra ödemelerini unutuyorlardı. Kimse elini cebine atmak istemiyordu. Bu yüzden onları satmaya karar verdik. Açık artırmada Şükrü Simer'in gönderdiği kişi sürekli fiyatı artırıyor bütün büroları kendisi almak istiyordu. Anlaşılan diğer partilerin bürosu olsun istenmiyordu. Bunun üzerine teklifleri kapalı zarf usulü almaya karar verdik ve satışı bu şekilde gerçekleştirdik. Böylece hem ANAP'ın hem de MHP'nin seçim/belde ünitesi oldu.
---


Seçimler

 
alpullu_secimler
alpullu_secimler-2
alpullu_secimler-3
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z