A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z
İlkokul İlk Şeker İlk Taksiler İstasyon İstihbarat Servisi İstiklal Savaşı İspirto Fabrikası İşletme Binası İtfaiye
İsimler - (Bildiklerim) 1 Medya Çalışanları 2 Sporcular 3 Askerler, Polisler 4 Öğretim Üyeleri 5 Edebiyatçılar 6 Öğretmenler 7 Fabrika Mensubu 8 Bekçiler 9 Esnaf ve Zanaatkarlar 10 Şoförler 11 Demiryolcular 12 Hamamcılar 13 Sağlık Çalışanları 14 At Arabacıları 15 Din Görevlileri 16 Kamu Çalışanı 17 Çftlik Personeli 18 Kooperatifçiler 19 Kantinciler 20 Sendikacılar 21 Belediyeciler 22 Mezarcılar 23 Çiftçiler 24 Sütçüler 25 Tavukçular 26 Arıcılar 27 Müzisyenler 28 Berberler 29 Postacılar 30 Sanatçılar 31 Mimarlar 32 Fotografçılar 33 Politik Figürler 34 Yöneticiler 35 Muhtarlar 36 İtfaiyeciler 37 Mühendisler 38. İnşaat Ustaları 39 Eczacılar 40 Doktorlar Diş Hekimleri
Fikret Güzay. Lakabı sütçü Figo. Bizim komşumuz. Babamla çok iyi tanışırlardı. Oğlu Recep Güzay. Bu akşam bana çok güzel bir iyilik yaptı Fabrika bacalarından iki tane örnek verdi. Kendisine müteşekkirim. Fikret ağabeyin o zamanlar 8-10 civarında hayvanı varmış.

Sütçü Mehmet. Eski lakabı odacı Mehmet idi. Sonra süt satmaya başlayınca Sütçü Mehmet demeye başlamıştık. İki hayvanı vardı.

Aşçı Mehmet. Bir ara babam Aşçı Mehmet'e de Sütçü Mehmet Lakabı takılmıştı. Çünkü bir dönem o da inek bakmış, süt satmıştı. Ortalama iki hayvanı olmuştu.

Tavukçu Mehmet. Ham Tavukçu Mehmet, hem de Sütçü Mehmet diye bilinirdi. Çünkü daha sonra sütçülük yapmaya başlamıştı. Gazane'nin arkasındaki çatakta tavukhanesi ve ahırları vardı. Dört beş tane hayvanı vardı.

Sütçü İbrahim. Ona aynı zamanda Ekmekçi İbrahim derdik. Evlere süt ve ekmek dağıtırdı. Bizim yan komşumuzdu. Süt dağıttığı için sütçü derdik, hayvanı yoktu.

Diğer sütçüler. Gülbahçe mahallesinde Pastacı Abdullah Günay-Sütçü; Ömer Yücelşen Sütçü; Akif Kahraman Sütçü; Maacır Ahmet Akyüzük sarımsaklı çiftliğinden geliyordu. Sütler cam şişelerde geliyordu.


---

Sütçüler

 
sutcular