A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z
İlkokul İlk Şeker İlk Taksiler İstasyon İstihbarat Servisi İstiklal Savaşı İspirto Fabrikası İşletme Binası İtfaiye
İsimler - (Bildiklerim) 1 Medya Çalışanları 2 Sporcular 3 Askerler, Polisler 4 Öğretim Üyeleri 5 Edebiyatçılar 6 Öğretmenler 7 Fabrika Mensubu 8 Bekçiler 9 Esnaf ve Zanaatkarlar 10 Şoförler 11 Demiryolcular 12 Hamamcılar 13 Sağlık Çalışanları 14 At Arabacıları 15 Din Görevlileri 16 Kamu Çalışanı 17 Çftlik Personeli 18 Kooperatifçiler 19 Kantinciler 20 Sendikacılar 21 Belediyeciler 22 Mezarcılar 23 Çiftçiler 24 Sütçüler 25 Tavukçular 26 Arıcılar 27 Müzisyenler 28 Berberler 29 Postacılar 30 Sanatçılar 31 Mimarlar 32 Fotografçılar 33 Politik Figürler 34 Yöneticiler 35 Muhtarlar 36 İtfaiyeciler 37 Mühendisler 38. İnşaat Ustaları 39 Eczacılar 40 Doktorlar Diş Hekimleri
Hüseyin Mandacı. Beygirlere bakıyordu.

Rüstem Ulu. Kahya. Atlara bakıyordu.

Mehmet Şencan. Çiftlikte Baş aşçı.

Şaban Gül. Aşçı. Babamın yardımcısıydı. Ben halamın çocukları ve Şaban Ağabey'in çocukları hep birlikte sünnet olmuştuk.

Mehmet Dalyan. Peelivan aga. Çiftlik tarlalarının "Kır Bekçisi".  Çiftliğin tarlalarını dolaşıp, bir zarar ziyan var mı, yokmu diye kontrol eden kişi. Biz ve halamlar evimizin bulunduğu arsayı ondan satın almışız. Caddenin kenarında U şeklinde kerpiçten yapılmış büyük bir evi vardı. Çocukları Hamza, Ali, Hava, Recep...

Mustafa Karakaş. Lakabı, Bekçi Mustafa. Kır bekçisiydi veya Baş Bekçiydi. Hangisi doğruysa. Bizim mahalleden komşumuzdu. Kenan'ın babası.

İzzet Erol. Kır bekçisi veya korucusu. Tüfeği ve yanında bulundurduğu uzun bir bıçağı vardı. Kendisinden korkar, çekinirdik ama yakından tanıdıysanız iyi bir insandı. Babamla iyi anlaşırlardı. 

Halil Tekinalp, Nazır.

Yoğurtçu Mustafa
. Çiftikte Yourthanede çalışır ve harika yoğurtlar yapardı. Yeri babamın çalıştığı yemekhanenin karşısında idi.

Halit Mete. Puantör.

Hüseyin Yörükoğlu. Çiftlik müdürü. Oğlu Zafer Yörükoğlu Çerkezköy bölgesinde çalışmıştı. Hüseyin bey Erzurum'dan mezun ziraat mühendisi idi.


.

Çiftlik Çalışanları

 
izzet_erol