Ulaşım

 
Ulaşım Araçları: Pisiklet. Bilinçli olarak yerel söyleyişle yazdım Alpullu'da halen 150'ye yakın bisiklet olduğu tahmin ediliyor. Her yaştan insan bisiklet, motosiklet kullanıyor. Fakat bir grup yaşlılar bisikleti özellikle tercih ediyorlar. Evleri uzak olduğu için camiye, pazara, çarşıya bisikletle gidip geliyorlar.  Bisiklet bir zamanlar fabrika işçilerinin ulaşım aracı olmuş. İşçi yemekhanesinin altında 1960'lı yıllarda yüzlerce bisiklet olurdu. İşçiler tekerlerini kilitleyip bisikletlerini oraya bırakırlardı. Minibüsler çıkınca işçi bisikletleri de tarih oldu.

Kamyon. Devlet arşivlerinde 1918 tarihli bir belge var: "Edirne ile Uzunköprü arasında demiryolu ile yapılan geliş ve gidişlerin kesik olması sebebiyle, Edirne'ye ulaşımın temini için Alpullu'ya iki adet kamyon ve yeterli miktarda benzin gönderilmesi." Bu belgeden anlıyoruz ki Alpullu'da 1918 yılından itibaren kamyon var.  Bu kamyonların amacı trenle gelen eşyaların Edirne'ye ve çevredeki diğer şehirlere nakliyesi...

Trenyolu Ulaşımı ve  Mesafeleri: Her gün 08:30 ve 15:50'de Sirkeci' den kalkan iki tren ile (3,5 - 4 saat) Alpullu' ya ulaşırsınız.

Karayolu Ulaşımı ve  Mesafeleri:
Hayrabolu-Alpullu-Kırklareli: Hayrabolu İlçesinin Alpullu demiryolu istasyonuna uzaklığı 19, il merkezi Kırklareli'ye uzaklığı ise 52 km.

Alpullu-Burgaz 19 km,
Alpullu-Babaeski 7 km...---
alpullu-ulasim-1
alpullu-ulasim-2
alpullu-ulasim-3
alpullu-ulasim-4
alpullu-ulasim-5
alpullu-ulasim-6
alpullu-ulasim-7
Ulaşım Umumi Müfettişlik Umumi Tuvaletler Uzunköprü Vergi Kaçakçılığı
A B C D E. F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z