"Banka şubesi" kavramı zaman içinde değişti. Artık "bankamatikler" de şube... Alpullu'da hem şubeler olmuş, hem de bankamatikler...

İlk olarak Şeker-Bank'ın şubesi açılmış, daha sonra Ziraat'ın... Ziraat, uzun yıllar faaliyet gösterdikten sonra  "iktisat yapmak için" kapatılmış. Günümüzde sadece Şeker-Bank'ın şubesi var.

Alpullu Bankamatikler yönünden daha zengin. Kurumlar şube açmak yerine "bankamatik" cihazları koymayı tercih etmişler. Şeker-Bank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Deniz Bank ve İş Bankası'nın bankamatikleri var. İş Bankası'nın bankamatiği fabrika işçilerinin kolay erişim sağlamaları için nizamiye binasının üst tarafına, fabrika bahçesi içine yapılmış. Vakıfbank'ın "matiği" ise tren istasyonunun bahçesinde. Devlet bankası, bir başka devlet kurumunun bahçesinden yararlanmış.

Ziraat Bankası şubesi 1979 yılında Şükrü Simer zamanında açılmış, 2002 yılında kapanmış. Yirmi üç sene  başarıyla hizmet vermiş. İş hacmi oldukça büyükmüş, "Babaeski kadardı" deniyor. O zamanki paraya göre beş trilyonluk işlem yapıyorlarmış... Şubede 13 kişi çalışıyormuş. Bankada işlem yapan 2200 SSK emeklisi, 850 Emekli, 400 Bağkur'lu kişi varmış. Banka 18.000 kişiye hizmet götürüyordu deniyor. O yıllarda Alpullu'nun nüfusu da fazlaymış. Ziraat'in Alpullu'daki rakibi Şekerbank imiş.
---

.

Banka Şubeleri

 
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z