23 Ocak 2016 yılında kurulmuş. Alpullu Belediyesi meclis salonunda düzenlenen toplantıda, kulüp başkanlığına eski milli futbol hakemi Ülkü Tırpancı seçilmiş... Amatör B grubu futbol takımı. Sınırkent Gazetesi'nin Facebook sayfasından öğrendiğimize göre Tırpancı geçlere sporu aşılamak amacıyla beldede kulüp kurduklarını söylemiş. Tırpancı, oluşturulacak futbol takımının Kırklareli İkinci  Amatör Ligi’nin yeni sezonda mücadele edeceğini bildirmiş.

Haber:
09 Mart 2016 - Kırklareli Bölgesi 2. Amatör Küme Futbol Ligi B - Grubu’nda mücadele eden Alpullu Gençlikspor, ligdeki ilk maçında komşu Belde Takımı Hürriyetspor ile müthiş bir karşılaşma sonunda 3-3 berabere kaldı.

Zorlu karşılaşmayı Kırklareli Bölgesi Hakemlerinden Erçağ Taşıran, Hüseyin Kaya ve Özgür Sevinç hakem üçlüsü yönetti. Karşılaşma öncesi, profesyonel maç gibi, hakem triyosu ve tüm futbolcuların isimleri stadın hopörlerinden Alpullu Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ülkü Tırpancı tarafından anons edildi.

Karşılaşma öncesi Belediye Başkanı Saim Kırıcı tarafından kurban kesilirken eski Kırklareli İl Hakem Kurulu Başkanı Nurettin Sucuoğlu’nun vefatı üzerine bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Büyük çekişme ve heyecan içinde geçen zorlu karşılaşmada ilk 45 dakika konuk takım Hürriyetspor’un 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına başlar başlamaz sahanın yıldızı Hüseyin Geçe, Hürriyetspor adına, farkı açarak, üçüncü golü atarken kendi adına da sahada hatrick yaptı. 3-0

Bu dakikadan sonra tribünlerdeki bayan taraftarların desteğini alan ev sahibi takım Alpullu Gençlikspor kendine gelerek, Can, Hakan ve Beytullah’ın golleri ile skoru eşitledi ve nefesleri kesen karşılaşma 3-3 berabere sona erdi.

Alpullu Gençlikspor Kulübü Başkanı Ülkü Tırpancı, maçtan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ben öncelikle çok mutluyum, çünkü yıllar sonra Alpullu Şeker Stadında eski coşkuyu yakaladık. Bu Kulübün kurulmasında ve sahanın tekrar spora kazandırılmasında yapıcı davranarak, büyük çabaları ve desteği olan Sayın Belediye Başkanımıza ve Şeker Fabrikası Müdürümüz Sayın Fikri Cömert’e, Yönetim Kurulum adına çok teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Kulübe forma ve yağmurluk yardımında bulunan Karataş Ticaret Sahibi Ahmet Karataş’a ve Serkan Şen kardeşime çok teşekkür ediyorum. Bugün ligdeki ilk maçımızı komşu belde takımı Hürriyetspor ile oynadık ve maç dostane bir şekilde 3-3 berabere sonuçlandı. Sporun her güzelliği adeta sahaya yansıdı.

Başta Sayın Belediye Başkanımızın eşi Naciye Hanım olmak üzere, sporu seven bayanlarımız Alpullu Gençlikspor Kulübüne destek vermek için sabahın erken saatlerinde tribünlerde yerlerini aldı. Davullar zurnalar o coşkuyu 90 dakika seyirciye yansıttılar. Bizim zaten amacımız, büyük imzalara atan birçok takımı bağrına basan atıl durumda olan Şeker Stadını tekrar Türk sporuna kazandırmaktı. Bunu da el birliği ile gerçekleştirdiğimize inanıyorum.”
(Kaynak: http://www.gorunumgazetesi.com.tr).

-----
25 Mayıs 2016 -  Alpullu Gençlikspor'da Şampiyonluk Sevinci Kırklareli 2. Amatör Lig ekiplerinden Alpullu Gençlikspor'da şampiyonluk sevinci yaşanıyor.

Kulüp Başkanı Ülkü Tırpancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde şampiyon olmanın onur ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Takımın yeni sezonda 1. Amatör Lig'de mücadele edeceğini belirten Tırpancı, takımın şampiyonluğunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Futbolcuları başarılarından dolayı tebrik eden Tırpancı, yeni sezonda da büyük başarılar elde etmek istediklerini kaydetti.

----

13 Eylül 2017 tarihli www.kirklareligazetesi.com.tr sitesinden bir başka yazı:
Kırklareli Birinci Amatör ligde mücadele eden Alpullu Gençlikspor eski yıllarda olduğu gibi başarılı olmak için uğraş veriyor. Geçmiş dönemlerde Kırklareli Amatör futbolunda son derece başarılı sonuçlar elde eden ancak bir dönem kapanan Alpullu Gençlikspor geçtiğimiz sezonlarda yeni bir oluşumla amatör futbola tekrar merhaba dedi. Başkanlığını Ülkü Tırpancı’nın yaptığı Alpullu Gençlikspor’la ilgili olarak beldede spor tesislerinde yatırımda yapılması dikkat çekiyor.

Alpullu’nun belde olarak spora yatkın bir yer olduğunu ifade eden Ülkü Tırpancı “Geçtiğimiz yıllarda maalesef ki Alpullu da özellikle futbola olan ilgi azalmıştı. Bizde bunu canlandırmak için Alpullu Grnçlikspor’u faaliyete geçirdik. Şimdi beldemizde ciddi anlamda bir canlanma söz konusu oldu. Bununla birlikte spor tesisleri konusunda da ciddi atılımlar gerçekleşmeye başladı” dedi. 

----

Alpullu Gençliksporalpullu_genclik-spor
alpullu_genclik-spor_2
alpullu_genclik-spor_3
alpullu_genclik-spor_4

A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z